Türkiye Diyanet Vakfı’nın Giresun Şube Temsilcisi 5.1 milyon lirayı zimmetine geçirmiş.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Giresun Şube Temsilcisi Fatih Ahmet Akkaya'nın, vatandaşların Kurban parası ve bağış olarak verdikleri 5.1 milyon lirayı zimmetine geçirmiş.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Giresun Şube Temsilcisinin, vatandaşların Kurban parası ve bağış olarak yaptığı 5.1 milyon lirayı zimmetine geçirdiği ortaya çıktı. SÖZCÜ bu konudaki Teftiş Kurulu raporuna ulaştı. Diyanet personeli Fatih Ahmet Akkaya’nın, şubenin bir yıllık gelirinden daha fazlasını zimmetine geçirmesi ve yetkililerin bunu fark etmemesi dikkat çekti. Raporda şu bilgiler yer aldı:

l Giresun Şube İşlemleri Uzman Yardımcısı Fatih Ahmet Akkaya tarafından vekaletle kurban kesimi programı kapsamında 2022 yılında alınan 461 kurban vekalet hissesinden 136’sının Faaliyet Yönetim Sistemi’ne (FYS) kaydedilmediği ve bedeli olan 250 bin 650 TL’nin zimmetine geçirildiği…

l 2023 yılı vekaletle kurban kesimi programı kapsamında 19-25 Haziran 2023 tarihleri arasında yurt dışında kesim için 179 kurban vekaleti hissesinin bağışçıların isimleri ile birlikte FYS girişlerinin yapıldığı halde, hisse bedeli olan 492 bin 250 TL’nin Genel Merkez hesaplarına yatırılmadığı…

ŞUBENİN GELİRİNDEN FAZLA

Şubenin gelirinin 2021 yılında 2.1 milyon TL, 2022 yılında 3.3 milyon TL, inceleme tarihi itibariyle 2023 yılında 1.7 milyon TL olduğu, buna mukabil Akkaya’nın zimmetine aldığı paranın 5.1 milyon TL olduğu dikkate alındığında, idari zafiyetin büyüklüğü de ortaya çıkmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye Diyanet Vakfı’nın Giresun Şube Temsilcisi 5.1 milyon lirayı zimmetine geçirmiş.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.